POZNAJ SWOICH BLISKICH NA NOWO

POZNAJ SWOICH BLISKICH NA NOWO
Kazanie z  14. Niedzieli Zwykłej – 8.07.2018

Ez 2,2-5; 2Kor 12,7-10; Mk 6,1-6

Często lubimy „szufladkować” ludzi, zamykając obraz ich osoby w stereotypowych ramach naszego ciasnego myślenia. Niestety w ten sposób zamykamy też sobie samym drogę do lepszego poznania drugiego człowieka i ciągłego odkrywania na nowo jego osoby. Mało pocieszającym jest fakt, że nie przysługuje nam, ludziom XXI wieku, tytuł prekursorów takiego postępowania. Mieszkańcy Nazaretu, powracającego do nich w „nowej odsłonie” ich Rodaka – Jezusa, potraktowali z powątpiewaniem i niedowierzaniem. Niby przyjmowali fakty budzące podziw i uznanie dla ich Ziomka, ale jednocześnie szukali sposobu, jak by wpasować współczesny obraz Jezusa w dawne ramy.

Wakacje dla wielu są czasem poznawania nowych miejsc, spotykania nowych ludzi i zawierania z nimi znajomości. Często te nowe osoby wydają nam się atrakcyjniejsze i ciekawsze niż nasi starzy znajomi i nasi bliscy. (Coś jak w ofercie sieci komórkowych dla nowych klientów w porównaniu z warunkami dla starych abonentów. 🙂 ) Czynimy tak zapewne dlatego, że wydaje nam się, iż wszystko o nich juz wiemy i nie są w stanie nas niczym nowym zaskoczyć.

Tym bardziej może więc warto, wykorzystując właśnie czas wakacyjny, spróbować niejako na nowo poznać bliskie nam osoby: rodziców, rodzeństwo, współmałżonka, dzieci, kolegów, sąsiadów… Nie zmarnujmy okazji, jaką daje nam Bóg w tym czasie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.